Rozpis bohoslužeb

neděle měsíce

Stříbro  
1.     14h s odpolední kávou  
2.     10h  
3.     8.30h  
4.     10h  
5.     8.30h  
  • Sborový dům
    Sborový dům
  • Staršovstvo
    Staršovstvo
  • Farářka sboru
    Farářka sboru

Týdenní program

pondělí

(2. v měsíci)

děti Lestkov 17:00
konfirmační příp. Lestkov 18:00

středa

kaplanská služba

věznice Kynšperk

8–17h

biblická

Černošín

18:00

pátek 

(2. v měsíci)

mládež Stříbro 17:00
pátek skaut Černošín 17:00

Kazatelská stanice Trpísty

Napsal uživatel admin dne Čt, 22. 06. 2017 - 18:36
Kazatelská stanice Trpísty

Na této stránce můžete zhlédnout několik fotografií naší kazatelské stanice Trpísty.

V minulosti se evangelíci z Trpíst a blízkých Erpružic setkávali na trpístském zámku. Trpístské panství bylo v historii velmi rozsáhlé a zasahovalo až k dnešnímu Černošínu. Historie se potkala se současností, když obě místa spojuje osoba jednoho faráře.

Později početná a hrdá komunita evangelíků, kteří přišli z polského Zelowa a okolí (tzv. reemigranti) získala k užívání modlitebnu, kterou používá dodnes. Objekt není v dobrém stavu a uvidíme, co přinesou léta příští a jestli se život kazatelské stanice udrží a s ním přijde i možnost do objektu investovat.

Pro obnovení významu fungování stanice v obci jsme začali soustavně pracovat s dětmi a mládeží. Na návsi jsme zpívali koledy, společně vyráběli o Velikonocích, farářka pronesla slovo při rozsvěcení stromečku. Vytvořili jsme dětský dramatický soubor, který se pravidelně setkává v obecní tzv. staré škole a připravuje vánoční program.

Jednou za rok koncem srpna se na fotbalovém hřišti v Trpístech koná připomínka reemigrantské minulosti v podobě setkání reemigrantů z celého kraje. Hostem je některý z místních duchovních, znějí pěvecké sbory a sdílejí se vzpomínky i novinky ze života komunity.